Miło nam poinformować, że weszliśmy w komitywę z Horyzont. Jest nam tym milej, że akcja ta koncentruje się na kreacji oryginalnego świata a także (i to chyba przede wszystkim) settingu do gry fabularnej.

Uniwersum oraz podręcznik do RPG przenosi bohatera gry do układu słonecznego wyniszczonego przez wojnę z obcą cywilizacją. Mamy zatem do czynienia z rzeczywistością postapokaliptyczną z wpływami SF. Na tym punkcie kończą się podobieństwa do innych światów przeznaczonych do m.in. rozgrywek fabularnych.

Dlaczego?

Przyznam, że jest to dość odważny projekt, który konfrontuje naszą przaśną mentalność o małych Polaczkach-ofiarach. Horyzont, autorstwa Krzysztofa Pawłowskiego, przewidział bowiem rolę przewodnią Polaków w walce z kosmicznym najeźdźcom. Jak sam przyznaje twórca settingu narracja i prowadzenie bohaterów graczy odnosi się do Polaków i Polski skupionych w organizacji Rzeczpospolitej Narodów.

Pozwalając sobie na prywatę, zaanonsuję śmiało, że sama koncepcja nie jest w sobie absurdalna. Historia Polski pełna jest uniwersalistycznych poglądów na państwo niekoniecznie narodowe, miejscami nawet narodowe.

Na łamach kolejnego numeru Abyssos Krzysiek objaśni ogólnikowo kolejne fazy produkcji Horyzontu, przedstawi pokrótce historię uniwersum, opowie o planach.

Tedy zapraszam do odwiedzenia strony Horyzontu i śledzenia ichnego fanpejdża:

www.horyzont-rpg.pl

www.facebook.com/HoryzontRPG

Przy okazji pozdrawiamy Krzysztofa „Vitaliusa” Pawłowskiego, bez którego inicjatywy, nie zrodziłaby się współpraca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.