Z racji problemów technicznych na jakiś czas nasza strona oraz czasopismo musiało być zawieszone w działaniu, nie mniej w końcu niczym feniks z popiołów powstaliśmy, by rozwinąć skrzydła. W kwestii redakcyjnej wyszło kilka nowych zmian, a na dodatek wyszliśmy z pewnymi inicjatywami. Jedną z nich przygotowaliśmy już w obecnym numerze Abyssos.

A jest nim konkurs na opowiadanie obsadzone w świecie Oculum Mundii, którego prace zostaną nagrodzone nie tylko uściskiem dłoni prezesa, ale i bardziej materialnymi nagrodami. Czym jest tym świat, jak się zapisać oraz co jest potrzebne, by wziąć udział w konkursie znajdziecie wewnątrz numeru. Zdajemy sobie sprawę, że przedstawiony świat nie należy do mikro dlatego uczulamy, że zamieszczone o uniwersum informacje są kanonem porządkującym. Wyszliśmy z założenia, my podzieliśmy się światem (sami w nim osadzamy nasze opowiadania!), Wy podzielcie się z nami opowieściami 🙂

Informacje konkursowe mogą Państwo znaleźć również  pod tym linkiem.

Co poza tym? Opowiadanie Pana Michała J. Sobocińskiego, będące kolejnym odcinkiem serii „Po drugiej stronie lustra”. Dłużny nie pozostaje mu również Pan Bartosz Halik, który podzieli się z Państwem czwartą częścią „Baśni o człowieku”.

Opowiadaniem zgodzili się również podzielić trzej panowie. Janusz Borys w „Splatającym sznurze” zapewni Państwu lekko filozoficzną lekturę, Krzysztof Pawłowski zaprosi do Warszawy w przyszłości w „Pozorach”, zaś z Pawłem R. Ofiarskim znów polecimy w kosmos w „Korzeniach Przypadku”.

Nie mogło oczywiście zabraknąć publicystyki. Landmaine podzieli się z swoimi odczuciami na temat współczesnego społeczeństwa w felietonie „W mackach absurdu” Do tego stały punkt programu: dwa wiersze autorstwa Patryka Szymczaka: „Drzewo mądrości” oraz „Wolność”.

Nie pozostaje nam nic innego ja, tylko życzyć Państwu przyjemnej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.