Nowy numer, nowe twarze i nowy wprowadzający.

Tym razem osoba, która wręcz kocha okresy, gdzie panujesz szarówa za oknami, deszcz kapie na zmęczone twarze, a wiatr zdmuchuje wszelkie nadzieje na ciepło.

Ach… jesień, jak ja cię kocham. W przeciwieństwie do Pandreada, który jak zwykle otulony w szaliczek przytula się do grzejnika (kiedyś wam zrobię zdjęcie!) No ale dobrze, pal licho pogodę. Co nam się szykuje w numerze? Ogólnie rzecz ujmując: poleca się dużo modern fantasy, trochę SF, lekka nutka dark fantasy i to wszystko polane sosem z poezji. Tradycyjne danie, ale w dobrej oprawie, dzięki czemu smakuje wyśmienicie.

Na pierwszy rzut idzie Grzegorz Wielgus z Paryżem lat dwudziestych XX wieku w „Années folles”, potem Jastek Telica w „Nauce topienia smutków” (zdecydowany faworyt pośród redakcji), Dariusz Bednarczyk w „Smoczych opowieściach”, świat iluzji wg Roberta Kapczyńskiego w „Lustrzanym Odbiciu”, świat SI Damiana Dawida Nowaka w „Kiepskiej poezji”. Potem pozostałość po radzieckiej zimie wg. Michała Frąckiewicza w „Echolokacji”, survival horror Anny Marii Wybraniec o tytule „Zło(to) czarne” i chłodne klimaty w „Istnieniu” Emiliana Sornata. Na sam koniec Paweł R. Ofiarski we fragmencie I rozdziału „We krwi prawda” ze świata Ocullum Mundi.

No i nasi wierszokleci: tradycyjnie Paweł Leopold Sieradziński, Antoine Xave, Radosław Ognik, Gabriela Tyńska i Patryk Szymczak.

Jeśli chodzi o tego ostatniego gagatka, należy wspomnieć, że ów jegomość wydał swój pierwszy autorski tomik poezji poprzez nasze wydawnictwo. Marzenia się spełniają, to też może warto pomyśleć o wydaniu czegoś, co zalega gdzieś w szufladzie.

I co? Tyle wstępu. Resztę musicie zbadać sami.

Życzymy przyjemnej lektury.

Pablus Pablissimo Maximus Tarzanus

POBIERZ NUMER 9