Dzień dobry lub wieczór!

Dawno, dawno temu w Zielonej Górze, Michał i Paweł rozpoczęli pracę nad stworzeniem superbohatera z Dolnego Śląska. Bohatera na miarę swoich czasów 😉 Tak powstał rycerz Tęgomir oraz jego zacni konfratrzy. Projekt ten został porzucony na jakiś czas, a nasi bohaterowie zdali się umrzeć. Na szczęście zjawił się przebiegły nekromanta i wskrzesił naszych dzielnych druhów.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka przygód ekipy z Głogowa 🙂

P.S. Gdzieś na YouTube walają się stare odcinki, z umownego sezonu pierwszego 😉

______________________________

Opis odcinka:

Podczas gdy świat jeszcze nie wie o nadchodzącej ze wschodu Czarnej Śmierci, nim za sto lat wojska Litwy i Polski złoją rzycie Krzyżakom pod Grunwaldem i nim na Rzeczpospolitą padnie plaga zwaną wolną erekcją… znaczy elekcją, w Głogowie odbyło się zwykłe-niezwykłe wesele.

Zwykłe, bowiem książę Konrad swoją córę o kontrowersyjnej urodzie wydaje za Pepiczka z ważnego rodu. Niezwykłe, bowiem goście są co najmniej nietuzinkowi: czarnoskóry Fin. Gadający, hebrajski koń. Superszpieg Czechów oraz on… Rycerz Tęgomir z Głogowa! Bohater, wojownik, mąż stanu, wybawiciel od złego, a wszystko… na umowę zlecenie.

Czy weselicho przebiegnie tak, jak w swej prawilnej głowie zaplanował książę głogowski? Jakie cechy winien mieć członek cechu szpiegów, konfidentów i donosicieli? Czym jest rynkieting oraz co robi w wolnym czasie żona Konrada?

Odpowiedzi znajdziecie w tym odcinku!


______________________________

Autor odcinka: Michał J. Sobociński

Wystąpili:
– Narrator: Łukasz Wiśniewski;
– Tęgomir, Mosze: Michał J. Sobociński
– Knut, Konrad, Kanclerz: Paweł R. Ofiarski
– Zofia: Asia Wróbel

Realizacja: Attic Studio! oraz Studio ZeV