Algernon Blackwood – Drzewa go kochały [przedsprzedaż]

Przychodzimy z czymś doprawdy wyjątkowym. Zapraszamy do Otchłani grozy.


Algernon Blackwood (1869-1951) był brytyjskim pisarzem, który w swojej twórczości eksplorował tajemnicze i niewytłumaczalne zjawiska, często związane z naturą i okultyzmem. Urodził się w Południowej Anglii, w miejscowości Shooter’s Hill, jako syn pastora anglikańskiego.

Blackwood spędził większość swojego życia podróżując po świecie, a w swoich dziełach często odwoływał się do własnych doświadczeń z różnych kultur i krajobrazów. Pracował jako dziennikarz i pisarz dla czasopism literackich, m.in. The Idler i The Strand Magazine.

Jego pierwsze opowiadanie, The Empty House, zostało opublikowane w 1906 roku i zwróciło uwagę krytyków literackich. W kolejnych latach Blackwood pisał wiele opowiadań, zbiorów opowiadań i powieści, w tym tak znane tytuły jak The Willows, The Wendigo i The Centaur.

Blackwood był znanym na całym świecie pisarzem w swoim czasie, a jego wpływ na literaturę grozy i fantasy jest wciąż dostrzegalny. Jego dzieła były wielokrotnie adaptowane na potrzeby teatru, radia i telewizji, a także cieszą się popularnością wśród miłośników literatury fantastycznej do dziś.


Mówiąc krótko i nie przeciągając: oddajemy w Wasze ręce książkę Drzewa go kochały, przetłumaczoną i opatrzoną posłowiem Bartosza Ejzaka. Tym samym otwieramy cykl Otchłań grozy i zachęcamy do skorzystania z przedsprzedaży.

https://www.abyssos.com.pl/produkt/algernon-blackwood-drzewa-go-kochaly/