Piotr Wałkówski – Ziemia i skrzydła [zapowiedź]

Połowa wakacji już za nami, a my śpieszymy z dobrymi wieściami 🙂 Jesienią tego roku, nakładem wydawnictwa Abyssos, ukaże się powieść „Ziemia i skrzydła” Piotra Wałkówskiego.

Wiele osób podkreśla, że polska fantastyka ma tendencję do skręcania w prawo na osi światopoglądowej. Wałkówski prezentuje odmienną od takiej tendencji wizję świata, w którym na naszych oczach dokonuje się rewolucja.

Nadchodzi odległa przyszłość, w której do życia zostały powołane smoki. Inteligentne istoty o własnych poglądach i marzeniach.

Blurp:

„Intrygująca fantastyka eklektyczna!

XXV wiek. Na wyniszczonym wojną atomową świecie panuje kruchy pokój. Nowe państwa zapewniły dobrobyt tylko nielicznym. Żyjące w nędzy masy niewiele jednak dzieli od rewolucji.
Europa. Pozbawiony tronu władca Cesarstwa Polskiego udaje się na emigrację. Dwugatunkowe społeczeństwo kraju, w którym wspaniałe pałace otoczone są przez morza slumsów, ma wreszcie szansę dokonać ogromnych zmian. Czy będzie to możliwe w obliczu zagrożenia zarówno ze strony ościennych mocarstw, jak i zwolenników starego porządku?

Ziemia i skrzydła zręcznie łączy klimat postapo i cyberpunka ze smoczym fantasy oraz political fiction.

Poznaj dziwny świat w godzinie rewolucji!”