Bartosz Elzjak – Szarlatan i hermafrodyta [zapowiedź wydawnicza]

Nadeszła wiosna, powoli idzie lato, a my nie zatrzymujemy się na krok! Śpieszymy z wieściami, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się powieść „Szarlatan i hermafrodyta”, autorstwa Bartosza Ejzaka.

Premiera planowana jest  na koniec wiosny 2021 roku.

Sam autor pisze o sobie:

„Pierwsze plany, by napisać ,,Szarlatana i hermafrodytę”, powstały jeszcze w 2012 r. Wtedy jeszcze pomysł był w powijakach, a forma zupełnie odmienna od obecnej. Z pierwotnego zamysłu do roku 2019 przetrwały zaledwie dwie sceny, niezmienna pozostała jednak nastrojowość, opierająca się na mroku, niepokoju i wyrzutach sumienia, które nie dają wytchnienia bohaterom opętanym przez własną, trudną przeszłość. To przesycona pesymizmem, skonstruowana na poły z materii wspomnień czarna groteska odzwierciedlająca wszystko, co w człowieku złe i skomplikowane, przeznaczona dla tych, którzy nie boją się eksplorować mrocznej strony ludzkiej natury.

Ponadto, opowieść pełna jest nawiązań do tarota, starożytnych praktyk magicznych i renesansowych podręczników do demonologii. Przedstawia postaci znajdujące się w potrzasku własnych ograniczeń oraz przeświadczone o tym, że szczęście osobiste to najwyższe dobro, do którego należy dążyć za wszelką cenę. Bohaterowie nie dostrzegają przez to o wiele większego niebezpieczeństwa, grozy zapisanej w gwiazdach. Miłość człowieka bez przeszłości do tajemniczej hermafrodyty sprawiła bowiem, że obudziły się demony.”

O uruchomieniu przedsprzedaży, naturalnie, będziemy informować 🙂