Bartosz Matkowski – Szczurze harce [przedsprzedaż]

Zapraszamy do skorzystania z kolejnej w tym roku przedsprzedaży naszej propozycji książkowej 🙂 Kilka informacji na początek:

Blurp: Jest rok 1916, środek pierwszej wojny światowej, trwa bitwa pod Verdun. Niemiecki batalion szturmowy pod wpływem żądnego sławy majora Matthiasa rzuca się do kolejnego już natarcia na francuskie pozycje. Wśród nich jest Reinhard i Ingo, dwójka przyjaciół, którzy przemaszerowali wspólnie całą Europę. Pod wpływem błędu w ocenie możliwości oddział grzęźnie w błocie ziemi niczyjej i zostaje zdziesiątkowany przez obrońców.

Nad teatrem wojennych zmagań, po relokacji batalionu, niebo spowija gęsta chmura dymu. Bohaterowie zauważają, że obłok przybiera kształt złowrogiego Czarnego Szczura. Wkrótce kadrę dowódczą dotyka szaleństwo, a nad szeregowymi żołnierzami zawisa widmo obłędu. Tymczasem zbliża się francuska kontrofensywa.

Zanurz się w ponure odmęty wojny pozycyjnej i zmierz się z osobistymi demonami bohaterów.

Pokonaj lub bądź pokonany.

O autorze: Bartosz Matkowski (ur. 1992 r.) – człowiek ze wsi, znikąd. Fascynat kultury i historii europejskiej, zwłaszcza okresu średniowiecza oraz obu wojen światowych. Niepokorna dusza na stałe związana z ziemią. Pustelnik o melancholijnym usposobieniu, co przekłada się na styl twórczości.

 

Bartosz Matkowski – Szczurze harce